2016 Avrupa Kupası Gruplar

2016 Avrupa Kupası Gruplar içerisinde sizlerin son zamanlarda izlemeyi arzu ettiğiniz bütün heyecana ulaşabilme imkanınız olacaktır. özellikle de geçmiş zamanlara oranla bu sene düzenlenecek olan Avrupa kupası turnuvasında olabildiğince sistematik bir yapının varlığından bahsedebilmemiz mümkündür. Öyle ki 2016 Avrupa kupası gruplar listesi de bu yapı içerisinde favori takımlarda ziyade, daha net bir futbol oluşumu izleme imkanının varlığını ortaya koymuştur. Ki hal böyle olunca da sizlerin 10 Haziran – 10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan bu turnuva esnasında bir hayli başarılı maçlar izleyerek zaman geçirme şansınız artacaktır. Ki zaten bu şans kapsamında da sizler için bütün gruplardaki takımları değerlendirmek istiyoruz. İlk olarak A grubundan başlayacak olursak eğer, Fransa’ nın hem ev sahibi olmanın getirmiş olduğu avantaj, hem de teknik kapasitesi açısından bir hayli etkili sonuçlar elde edebileceğini söylemek mümkün. Ki zaten grup içerisinde de kendisne zorluk çıkaracak bir takım bulunmamaktadır. Ancak yine de A grubu içerisinde Fransa’ dan sonra İsviçre ya da Romanya’ nında zorlayabileceğini söylemek mümkün. Ancak ikinci tura geçecek olan takımlar bize göre Fransa ve İsviçre.

2016 avrupa kupası gruplar

Fransa kadat B Grubunun favorisi de İngiltere olmaktadır. İngiliz futbolu son birkaç sene içerisinde çok daha nitelikli bir yapıya ulaştı. Bunun yegane etmenleri içerisinde ise takımların artık çok daha fazla ingiliz futbolcu ile çalışmasını gösterebiliriz. Ki genel anlamda da ele alacağımız zaman İngiltere’ nin bu grupta karşısına çıkacak takımlar içerisinde en güçlüsü Rusya, daha sonrasında da Galler ile Slovakya’ nın az da olsa şansı bulunmaktadır. C grubunda ise Almanya’ nın büyük üstünlüğü var. keza geçen turnuvalarda da bir hayli etkili sonuçlara ulaşabilen Alman takımının bu grubu kolayca açabileceğini söyleyebiliriz. Bunun yanında bir de Kuzey İrlanda, Polonya ve Ukrayna içerisinden Ukrayna’ nın yüksek itimal ikinci tura geçme ihitmali bulunmaktadır. tüm bu ihtimallerin yanı sıra içerisinde İspanya, Türkiye, Hırvatistan ve Çek Cumhuriyetini bulunduran bir grup var. Bu grubun adın D. Pek çok futbol otoritesi açısndan D grubunun turnuvadaki en zorlu grup olduğunu söylenmektedir. Ki bir bakımda da haklılık payı bulunmaktadır. keza ülkemiz milli takımının katılmış olduğu her turnuvada ne denli etlili sonuçlar elde edebileceğini göz önüne aldığımız zaman son şampiyon İspanya ve 2008 senesinde saf dışı bıraktığı Hırvatistan ile Çek Cumhuriyeti ‘ nin de farklı işleyişlerle gruptaki dengeyi zorlayacağını söyleyebiliriz. Bu dengenin yanı sıra bir de A Milli takımlar teknik direktörü Fatih Terim’ in yapmış olduğu özel açıklamalarda niyetlerinin birincilik olduğuna yönelik söylemlerde bulunması, hem grup dengesini hem de taraftarların heyecanlarını iki katı daha yüksek seviyelere çıkarmaktadır. Bu sebepten de D grubu turnuvanın en merak edileni.

Turnuvaya Çok Az Kaldı

Öte yandan gerçekten de her kesimin heyecanla beklemekte olduğu Avrupa Kupası finallerine çok az kaldı. Bu noktada da bahsetmiş olduğumuz gruplardaki takımların yavaş yavaş toplanması ve ona göre bir hazırlık evresine geçiş yapması da mümkün olacaktır. pek çok açıdan heyecan olgularını içerisinde bulunduran 2016 Fransa Avrupa Kupası sayesinde sizlerin kendinizi bir hayli güzel bir futbol seyirliğine dahil etmeniz mümkün olacaktır.

Genel Değerlendirme

Genel olarak bütün bu aşamaların tamamını göz önüne aldığımız zaman zaten sizlerin kesintisiz bir şekilde bir aylık futbol ziyafetine dahil olmanız mümkün olacaktı. Hepinzie şimdiden eğlencesi ve heyecano bol bir turnuva geçirmenizi dileriz…