2016 Avrupa Kupası Nerede?

Kaliteli zaman geçirmek ve futbolun gerçekten de en etkili yönünü görmek istiyorsanız bunun için en uygun liglerden biri Avrupa Kupası oluyor. Bu kupa sayesinde pek çok Avrupa ülkesi birbiri ile yarışıyor ve keyifli dakikalar da izleyicileri bekliyor. Avrupa Kupası biletleri şimdiden satılıyor ve futbol severler takımlarını desteklemek için Fransa’da yer alıyor. Bu yıl 16 takım değil 24 takım bu şampiyonada yer alacak. Öncelikle Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu 3 ülke arasında en çok oyu alan Fransa bu yıl bu spor faaliyetine ev sahipliği yapıyor. 2016 Avrupa kupası hangi ülkede yapılacak konusunda alacağınız cevap da Fransa oluyor. Fransa özellikle de stadyumlar açısından oldukça kaliteli bir ülkedir. Bu nedenle de maçların oynanacağı stadyumlar takımlar için de uygun olacaktır.

2016 avrupa kupası nerede

Türkiye’nin Kura Seçmeleri

Bu yıl Türkiye D grubunun içerisinde Hırvatistan, İspanya ve Çek Cumhuriyeti ile mücadele edecek. Öncelikle kura seçmelerinin Fransa’nın Paris Kentinde yapıldığını söylemek gerekiyor. bu kurada D grubunda yer alan Türkiye milli takımı 12 Haziran günü de ilk karşılaşmasını yine Paris’te Hırvatistan’a karşı oynayacak. Bu maçın ardından ise 17 Haziran tarihinde İspanya ile Nice Kentinde, 21 Haziran tarihinde ise Çek Cumhuriyeti ile Lens kentinde bu karşılaşmalara çıkacak. 2016 Avrupa kupası maçları nerede hangi stadyumlarda oynanacak diye merak eden futbol severler için tüm bu bilgiler kura çekimi aşamasında ülkeler ile paylaşılmıştır.

Avrupa Ligi Konusunda Bilgi

Bu lig içerisinde puan farkları genellikle gol sayıları ve averajlar ile belirleniyor. Yani eğer ki bir takım diğerinden daha çok gol atarsa bir üst tura çıkmasını kolaylaştırmış oluyor. Gruplardan 16 takım bir üst kademeye çıkabilirken 8 takım ise elemede elenmiş oluyor. Her bir grubun 1.leri ve 2.leri üs kademeye çıkarken en iyi 4 3. De üst kademeye çıkacaktır. 2016 Avrupa Kupası ne zaman oynanacak ne zaman bitecek diye merak ediyorsanız 10 Haziran-10 Temmuz arasında olacak. İlk karşılaşma ise Fransa ve Romanya arasında 10 Haziran günü yapılacak.