2016 Avrupa Kupası Puan Durumu

14 defa düzenlenmiş olan organizasyonun bu sene nerede yapılacağı konusu, 28 Mayıs 2010 tarihinde gerçekleşen oylama ile belirlenmiştir. İki aşamalı olarak gerçekleşen oylamada Türkiye’de güçlü bir adaydı. 53 ülkenin üst düzey federasyon yetkilisinin katıldığı oturumda görüşülerek karara bağlanmıştır böylece turnuvaya katılacak takım sayısı 16 iken bu sayı 24’e yükselmiştir. Uygulama 2016 yılında ilk defa yürürlüğe girmektedir. Bugüne kadar yapılanlarda en çok Almanya ve İspanya 3’er defa kupayı alan ülkelerdir ve İspanya turnuva tarihinde son iki organizasyonda arka arkaya kazanarak bunu yapan ilk ülke olma unvanını taşımaktadır. 2016 Avrupa Kupası puan tablosu 10 Haziran’da oynanacak Fransa ve Romanya maçı ile ilk notunu kaydedecek ve 10 Temmuz’da turnuva son bulacaktır. Bu süreçte siteden anlık olarak maç skorları verileceği gibi günlük olarak oynanılan maçların sonuçları da yer alacaktır.

2016 avrupa kupası puan durumu

Çekiliş Yapıldı!

Fransa’da 23/02/2014’te çekilen kurada Hollanda’nın ve Fransa’nın efsanevi futbolcularının sunuculuk yaptı. Kazanma konusunda deneyimli olan İspanya Türkiye ile aynı grupta olurken yine daha önce birkaç defa kazanan Almanya 3. Grupta yer aldı. Gruplarında ilk ikide yer alan takımlar ile üçüncü olanlardan en yüksek puanlı 4 takım da üst tura çıkmaya hak kazanacak. İkinci turdan sonra ilk maçlarda kaybedenin elendiği yöntemle devam edilecektir. 2016 Avrupa Kupası puanlar 10 Haziran Türkiye saati ile 22’de listedeki yerlerini almaya başlayacak.

Turnuva’nın Ülkemizdeki Yansıması

1996’da başlayan süreç bir sonrakinde devam ederken 2004 yılında aynı başarı elde edilemeyerek pas geçildi ve üçüncü olarak da bundan sonrakine katılma fırsatı yakalandı ve bu sefer yarı finale çıkacak kadar hazırlıklıydı takımımız. Bu seneki elemelerde ise Kazakistan, Hollanda, İzlanda ve Letonya’nın içinden 18 puan alarak üst tura çıkmayı başardı. Türkiye’nin yerel saati ile öğleden sonra 4, 7 ve 10’da oynanacak karşılaşmalardan bizim için en önemlisi turnuvanın üçüncü günü Hırvatistan ile oynanacak ilk maçımızdır. Sonrasında ayın 17’sinde İspanya ile 21’inde grubundaki son ülke ile karşılaşacak millilerin 2016 Avrupa kupası puan durumu bunlarla şekillenmeye başlayacak.