2016 Avrupa Kupası Hangi Ülkede?

Birçok Avrupa ülkesinin katılım gösterdiği Avrupa kupası, 2016 yılında Fransa ülkesinin çeşitli kentlerinde gerçekleşecektir. 2016 Avrupa kupası hangi ülkede sorusuna bu bağlamda Fransa ülkesi cevabını verebiliriz. Bunun yanı sıra sürekli olarak yapılan aramalar sonucunda 2016 Avrupa kupası nerede sorusu için de Fransa kentleri için başlıca; Paris, Lyon, Nice, Saint Denis gibi kentlerin ev sahibi olacağını söyleyebiliriz. 2016 Avrupa kupası Fransa ev sahibi olduğu için, elemelere katılmadan direkt katılım hakkı elde ederek 10 Haziran tarihinde başlayacak olan grup maçlarına direkt olarak katılacaktır. Bu grup maçları kapsamında toplamda 24 takım yarışacak ve bu aşamadan sonra da 16 takım belirlenerek ikinci tura geçilecektir. İkinci tur içinde de 16 takım yarışacaktır. Bu 16 takım için, ikili karşılaşma esasına göre takımlar eşleşecek ve sonunda da çeyrek finalistler belli olacaktır. Örnek olarak ilk grup maçında Fransa ile Romanya 10 Haziran tarihinde karşı karşıya gelerek grup puanları içinde ilk belirlemeyi yaparak avantaj sahibi olabileceklerdir. Tabii ki bu karşılaşma içinde, Fransa milli takımının ev sahibi olması nedeni ile avantaj sahibi olduğunu da söyleyebiliriz.

Grup Maçları Tarihleri

Grup maçları, 10 Haziran günü Fransa’nın Romanya ile karşılaşması ile başlayacaktır. Bunun ardından da en fazla bir hafta içinde tüm grup maçları bitecek ve ikinci tura çıkmaya hak kazanan takımlar belli olacaktır. İkinci tura çıkabilecek olan takımların başında, favori olarak gösterilen İngiltere, İspanya ve İtalya gibi takımların yer aldığını söyleyebiliriz. Bunun yanında Almanya da UEFA 2015 milli takımlar sıralamasında birinci sırada yer aldığı için söz konusu milli takım da üst bir sırada turnuvayı sonlandırabilir. Diğer milli takımların da, örnek olarak Türkiye milli takımının da bu turnuva içinde son derece favori bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Diğer Turlar

Grup maçlarının hemen ardından başlayacak olan ikinci tur içinde toplam 16 takım karşılaşacak ve bu bağlamda da çeyrek final için 8 takım belirlenecektir. Daha sonra da 4 takım çeyrek finale yükselecektir.