2016 Avrupa Kupası Hangi Kanalda İzleniyor?

Kura çekimlerinin ardından Türkiye’nin D grubunda yer alması, rakiplerinin belirlenmesi neticesinde 2016 Avrupa Kupası Hangi Kanalda olduğu konusunda da pek çok sorular sorulmaya başlanmıştır. Bu konuda ülkesini görmek, ay yızdızlı takımının diğer ülkelere karşı karşılaşmasını takip etmek isteyenler bu soruyu defalarca sormuşlardır. Bu nedenle, 2016 Avrupa Kupası maç yayını  konusunda öncelikle yapılan ilk anlaşmanın TRY üzerinden yapıldığını belirtebiliriz.  Ayrıca Kurtulmuş’un açıklamalarında da bu tür söylemler yer almış ve Euro 2016 karşılaşmalarının şifresiz olarak TRT üzerinden yayınlanacağı da açıklanmıştır. Yine de bu unsur tek başına yeterli kalmayarak, Avrupa Futbol Şampiyonasının maçlarının yayınlanması için Digiturk’te devreye girmiştir. Buna göre yapılan görüşmeler, anlaşmalardan sonra yapılan açıklamalarda 2016 Avrupa Kupası canlı izle seçeneğinin TRT ve Lig Tv üzerinden ortaklaşa bir adım atılacağı ve yayınların bu formata uygun olarak düzenleneceği yer almaktadır.

2016 avrupa kupası hangi kanalda

Euro 2016’da Ülkeler ve Türkiye

  1. olarak yapılacak olan Avrupa Futbol Şampiyosında ilk kez 24 takım yer alacaktır. 6 grupta mücadele edecek olan ülkelerden sadece 16 tanesi bir üst tura çıkarak, Son 16 Turu maçlarından Çeyrek Final için karşılaşacaklardır. Türkiye ise D grubunda yer almakla beraber, önemli ülkelerle eleme turu mücadelesini sürdürecektir. 10 Haziran ile 22 Haziran arasında yapılacak eleme turu, Son 16 Turu için gir geçiş noktası olmaktadır.

2016 Avrupa Kupası Ne Kadar Sürecek?

Avrupa kupası mücadelesinin 10 Haziran’dan başlayarak 10 Temmuz’a kadar süreceğini belirtebiliriz. Eleme turları 22 Haziranda son bulacaktı. Sonrasında Çeyrek final, Yarı Final ve son olarak Final mücadelesi yaşanacaktır. 1 ay içerisinde tüm bu Avrupa Futbol Şampiyonası tamamlanacak ve kimin şampiyon olacağı da belli olacaktır.