2016 Avrupa Kupası Nerede?

En çok sevilen ve saygı gösterilen liglerden biri olan Avrupa Kupası bu yıl büyük bir heyecan ile beklenmektedir. Her ne olursa olsun futbol severlerin bir şekilde bilet bulma telaşında olduğu, ülkelerin yarıştığı bu lig içerisinde pek çok eğlenceli dakika da futbol severleri beklemektedir. Bu yıl Fransa’da yapılacak olan bu karşılaşmalarda Türkiye ev sahipliğini 1 oy ile kaçırmıştır. 2016 Avrupa Kupası hangi ülkede yapılacak sorusunun cevabı 1 oy farkla Fransa olarak ortaya çıkıyor. Fransa’da yapılacak olan karşılaşmalarda 10 adet stadyum kullanılacak. Bu yıl diğer yıllara göre en büyük fark ise 24 takımın karşılaşmasını izleyeceğiniz. Eskiden 16 takımın karşılaştığı bu lig içerisinde bu yıl 24 takım karşı karşıya geliyor. Öncelikle 6 grup halinde 4 takım içeren karşılaşmalar yapılacak ve sonrasında bu grupların en başarılı olan 2 takımı üst kademeye geçecek. En iyi 4 adet 3. Takım da bir sonraki aşamada yer alacak. Yani bir üst kademede 16 takım birbiri ile yarışıyor olacak.

2016 avrupa kupası nerede

Kuralar ve Elemeler

Bu yıl yapılacak olan Avrupa Kupası içerisinde 6 grup bulunuyor. Türkiye milli takımı ise D grubunun içerisinde yer alıyor. İlk elemede Türkiye milli takımının rakipleri ise İspanya, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan olacak. Bu yıl ev sahipliği yapan Fransa ise kurasız bir şekilde A grubunun içerisinde yer alıyor. Kura sonucunda takımların hangi tarihlerde hangi stadyumlarda yer alacağı da belirlendi. 10 Haziran günü Fransa ve Romanya karşılaşması ile başlayacak olan Avrupa Kupasında Türkiye 12 Haziran’da Hırvatistan’la, 17 Haziran’da İspanya’yla, 21 Haziran’da ise Çek Cumhuriyetinde karşılaşacak. 2016 Avrupa Kupası maçları nerede yapılacak diye merak ediyorsanız sırası ile Paris, Nice ve Lens kentlerinde yapılacak.

Gruptan Çıkma

Öncelikle gruptan çıkabilmek için en iyi ikili ya da 3.ler arasındaki en iyi 4 takım arasında yer almak gerekiyor. Bu aşamada averaj ve takımların atmış olduğu goller dikkate alınarak karar veriliyor. 2016 Avrupa Kupası ne zaman oynanacak ne zaman bitecek? 10 Haziran- 10 Temmuz.